Dekalog Małego Piłkarza

1. Zawsze pamiętaj, że piłka nożna jest grą zespołową. Tylko działając wspólnie jako Drużyna jesteśmy w stanie osiągnąć wspólny sukces.

2. Traktuj treningi z odpowiednią powagą. Pamiętaj , że czego nie nauczysz się na treningu , nie ma prawa udać się w meczu.

3. Pamiętaj, że piłka nożna to Twój najlepszy przyjaciel. Traktuj ją tak , jak chciałbyś żeby Ciebie potraktowała.

4. Godnie reprezentuj swój Klub – Akademię Piłkarską. Pamiętaj, że bycie piłkarzem to nie tylko gra , ale także zachowanie poza boiskiem . Reprezentuj Klub godnie , ponieważ jesteś jego zawodnikiem nie tylko podczas treningu , ale w każdym aspekcie życia.

5. Szanuj innych zawodników. Bycie piłkarzem to nie sama gra, ale także zachowanie, m.in wobec drużyny przegranej. Pamiętaj, że sport jest nieprzewidywalny i nikt nie ma patentu na wygrywanie. Dlatego szanuj swoich kolegów z innych drużyn, nawet jeśli tego dnia okazali się słabsi.

6. Szanuj ciężką pracę. Pamiętaj, że tylko dzięki ciężkiej pracy jesteś w stanie osiągnąć wymarzony cel. Zwróć uwagę ile poświęciłeś na to, aby być w tym momencie i ile pracy musiałeś w to włożyć. Szanuj samego siebie i swoje zaangażowanie, a nie pozwolisz, aby zostało to zmarnowane.

7. Stawiaj sobie wysokie cele. Pamiętaj , że nic nie kosztują i zawsze należy mierzyć wysoko. Tylko w ten sposób będziesz zwycięzcą.

8. Nigdy się nie poddawaj . „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Wiara czyni cuda i sukces jest możliwy tylko wtedy gdy cała drużyna, będzie wierzyć w powodzenie. Przegrany na starcie jest ten, kto nie wierzy w siebie.

9. Pamiętaj, że najważniejsza jest pasja. Osiągniesz sukces tylko wtedy, gdy się zaangażujesz i pokochasz to co robisz. Prawdziwy sukces jest tylko z uśmiechem na twarzy!

10.Zawsze zaczynaj szukanie przyczyn porażki od siebie. Mocni wiedzą co zrobili źle. Słabsi szukają wymówek.